Hovor telefonního robota s varováním Policie ČR seniorům

Policie ČR

kampaň Policejního prezidia ČR prostřednictvím KŘ MS kraje

Hovor telefonního robota s varováním Policie ČR seniorů

Starší lidé patří dlouhodobě mezi nejohroženější skupiny naší společnosti. Jejich mnohdy osamocený způsob života, důvěřivost a především touha po sociálním kontaktu z nich dělá snadný cíl a přitahuje k nim pozornost různých zlodějů, podvodníků a násilníků. Podvodníci stále intenzivně útočí na seniory s legendami vnuk a nemocnice. Okradených seniorů přibývá, mnohdy přijdou o veškeré své finanční prostředky. Zažívají existenční problémy, zdravotní a psychické dopady z prožitého traumatu a naletění podvodníkovi. Následky mnohdy bývají fatální. Proto jsme přistoupili k aktivní osvětě prostřednictvím telefonního kontaktu realizovaného robotem. Seniorům se staročeskými jmény a pevnými linkami bude doma vyzvánět telefon s následujícím vzkazem:

"Dobrý den, varování Policie České republiky. Věnujte, prosím, pozornost tomuto oznámení. Pokud se Vás bude někdo snažit přesvědčit, že je Váš příbuzný nebo že Vašeho příbuzného zastupuje jako doktor či notář a bude od Vás chtít poslat peníze na účet nebo si je bude chtít u Vás sám vyzvednout, vždy si tuto informaci ověřte a v případě podezření kontaktujte, prosím, Policii České republiky, a to na telefonním čísle 158. Děkujeme. Policie České republiky."

Více informací naleznete v odkazu na webových stránkách Policie ČR ttps://www.policie.cz/clanek/pozor-seniori-jsou-v-ohrozeni.aspx

Informace Policie České republiky - varování senioři_01_22.wav - ke stažení

S přáním hezkého dne.