Projektová aktivita MSK „IN.F.Obálka“ - Informace jako forma ochrany osob v seniorském věku a osob se zdravotním postižením

Město Brušperk se zapojilo do projektu Moravskoslezského kraje pod názvem IN.F.Obálka – Informace jako Forma ochrany. Tato aktivita je zaměřena na seniory a osoby se zdravotním postižením k podpoře pocitu bezpečí. Jedná se o plastovou obálku, která obsahuje: informační leták s pokyny k vyplnění, formulář k vyplnění, propisku a magnetku i samolepku s nápisem „zde je IN.F.Obálka“, s tel. čísly na složky záchranného systému.

Aktivita spočívá v tom, že občan vyplní přiložený formulář s informacemi o svém zdraví (alergiích, nemocech), užívaných lécích, kontaktech na své příbuzné a doktory, uloží obálku do lednice (nejlépe do vnitřní přihrádky dveří) a označí dveře lednice či dveře z vnitřní strany bytu samolepkou nebo magnetkou („ZDE JE IN.F.OBÁLKA“).

Tato IN.F.Obálka může pomoci v situacích, kdy je senior sám v domácnosti a nastane situace v tísni, ohrožení jeho zdraví či života, kdy zasahují zachranáři a z obálky získají potřebné informace. Složky záchranného systému jsou o tomto projektu v našem kraji informovány.

OBÁLKY JSOU PŘEDNOSTNĚ URČENY PRO OBČANY STARŠÍ 65 LET A ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ.

IN.F.Obálka je bezplatně k vyzvednutí v Informačním centru Brušperk.

Datum vložení: 8. 9. 2020 10:35
Datum poslední aktualizace: 28. 10. 2020 10:37