Velkoobjemové kontejnery pro BIO Odpad v roce 2021

BIO ODPAD

V našem městě již léta funguje od dubna do listopadu svoz hnědých BIO popelnic. Svozová firma Marius Pedersen odvezla v roce 2020 přes 460 tun BIO odpadu do kompostárny v Markvartovicích.
Občané můžou také ukládat trávu, listí a větve do nových velkoobjemových kontejnerů.

Umístění kontejnerů na trávu a listí:

• u rekreační vodní nádrže č.1,
  • na ul. Družstevní u Cvekova mostu
  • zadní část škvárového hřiště.

Trávu a listí z těchto kontejnerů následně vyvážíme do kompostárny ve Vratimově. Pokud však do těchto kontejnerů na trávu a listí vyhodíte větve, tak kompostárna si účtuje mnohem vyšší cenu za likvidaci BIO odpadu z důvodu nutnosti ručního vytřídění.

Větve stromů je možná ukládat pouze na jednom místě a to v zadní části škvárového hřiště.

Větve listnatých stromů ukládejte z důvodu snadnějšího štěpování do přistavených velkoobjemových kontejnerů s nápisem VĚTVE , větve tújí a jehličnatých stromů ukládejte ve vyhrazeném prostoru mimo kontejnery.

Větve listnatých stromů štěpkujeme pomocí štěpkovače Laski a získaný materiál následně využíváme na pozemcích města.

Túje, větve jehličnatých stromů a kořeny drtíme pomocí lesní frézy.

Žádáme občany, aby řádně třídili BIO odpad dle jednotlivých druhů  !!!

Datum vložení: 1. 4. 2021 14:31
Datum poslední aktualizace: 1. 4. 2021 15:10