Polní cesta C11 a ochranný příkop QP1

Státní pozemkový úřad dokončil koncem října 2021 realizaci polní cesty C11 a ochranného příkopu OP1.

Nová vedlejší polní cesta C11 propojuje ulici Oblouk se stávající polní cestou C10 (cesta od škvárového hřiště kolem řeky po hlavní cestu na Trnávku). Cesta je jednopruhová s šířkou jízdního pruhu 3 m o celkové délce 410 m s asfaltovým povrchem. Na cestu navazují 4 nové hospodářské sjezdy. Vedle polní cesty byl vybudován nový  Ochranný příkop OP1, který odvádí vodu z přilehlých polních ploch a také z této cesty do propusti pod cestou a následně do řeky Ondřejnice. Nový ochranný příkop QP1 pomůže ochránit obyvatele ulic Oblouk a U Tří lip před následky silných srážek, které jim mnoho let znepříjemňovaly život.

Nová cesta bude určitě lákat k procházkám, uprostřed této cesty bude místo pro odpočinek s lavičkou, mostkem a nově vysázenými stromy.

Cesta bude sloužit pro zemědělce pro přístup k jednotlivým polním pozemkům.

Cesta nebude průjezdná pro automobilovou dopravu.

mapka

Přehledná situace.pdf