FORMULÁŘE NEZBYTNÉ K VYCESTOVÁNÍ MIMO OKRES (čestné prohlášení, potvrzení zaměstnavatele - platné od 01. 03. 2021

uzavření okresů

Českou republiku kvůli epidemii koronaviru čeká od 1.3.2021 výrazné přísnění opatření. Lidé nebudou moci, až na výjimky, cestovat mezi okresy.

Omezení pohybu

Následující tři týdny bude omezen volný pohyb mezi okresy a mimo hlavní město Praha, které se považuje za jeden okres.

Ministestvo vnitra v neděli rozhodlo, že i okresy Brno-město a Brno-venkov budou od pondělí dočasně brány jako jeden. Na jejich hranicích tak nebudou policejní kontroly.

Lidé v nich budou muset třeba i nakupovat. Výjimku ze zákazu mají například pro cesty do práce, k lékaři či na úřady. Bude ale nutné předložit formulář, možností je i čestné prohlášení, které je možné napsat i rukou.

Návštěvy příbuzných v rámci okresu s bydlištěm podle nařízení vlády nebudou povolené, pokud nejde o zajištění nezbytných potřeb či nutné péče. Na území okresů budou omezené i nákupy.

Trávit volný čas a sportovat budou moci lidé pouze v obcích, kde žijí. Vycházky a běh přes den tak budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště.

Dále také platí noční zákaz vycházení, a to mezi 21.00 a 05.00. Ministerstvo vnitra k novému opatření sestavilo vlastní soupis otázek a odpovědí.

Čestné prohlášení vzor

cestne prohlaseni vzor.docx
Typ souboru: DOCX dokument, Velikost: 15,88 kB

Formulář pro cesty mimo práci