Základní umělecká škola Jožky Matěje

Zastupitelstvo města na 8. zasedání dne 11. 4 2012 zřídilo k datu 1. 7. 2012 příspěvkovou organizaci města Brušperka pod názvem: Základní umělecká škola, Brušperk ( bývalým zřizovatelem byl Moravskoslezský kraj).

K uvedenému datu zřízení došlo k přemístění Základní umělecké školy z budovy na ul. K Náměstí č.p. 261 do jihovýchodního křídla budovy Základní školy Vojtěcha Martínka na ul. Sportovní č.p. 584.

Základní umělecká škola poskytuje vzdělání v hudebním a výtvarném oboru pro děti města Brušperka a obcí blízkého okolí. V hudebním oboru zajišťuje výuku zpěvu a hry na klavír, housle, kytaru, zobcovou a příčnou flétnu, klarinet, saxofon, trubku, cimbál a elektronické klávesové nástroje. Kapacita školy je 400 žáků.

WEB A KONTAKTY