Žádost o povolení kácení dřevin rostoucích mimo les

Kácení stromů a keřů, které rostou na nelesních pozemcích, podléhá povolení příslušného orgánu ochrany přírody a krajiny a to obecního úřadu (podle zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny)

• Povolení ke kácení se nevyžaduje pro stromy do obvodu kmene 80 cm měřeno ve výšce 130 cm nad zemí, pro zapojené porosty dřevin (tzn. keřů i stromů) o celkové ploše do 40 m2, pro dřeviny pěstované na pozemcích vedených v katastru nemovitostí jako plantáž dřevin a pro ovocné dřeviny rostoucí na pozemcích v zastavěném území evidovaných v katastru nemovitostí jako druh pozemku zahrada, zastavěná plocha a nádvoří. Uvedené neplatí pro památné stromy a dřeviny rostoucí jako součást významných krajinných prvků (VKP), kterými jsou ze zákona lesy, rašeliniště, vodní toky, rybníky, jezera a údolní nivy a dále existují významné krajinné prvky registrované (info zde) nebo stromořadí a náhradní výsadby. (Kácení stromů na lesních pozemcích se řídí zákonem č. 289/1996 Sb., o lesích, u ostatních významných krajinných prvků je nezbytné předchozí posouzení rozsahu požadovaného kácení orgánem ochrany přírody a krajiny z hlediska jeho dopadu na ekologicko stabilizační funkci VKP.).
  • Povolení ke kácení lze vydat pouze ze závažných důvodů po vyhodnocení funkčního a estetického významu předmětné dřeviny.
  • Povolení ke kácení dřevin rostoucích mimo les se vydává formou rozhodnutí nebo závazného stanoviska v rámci správního řízení, které je zahájeno podáním žádosti .

Žádost o povolení skácení dřevin rostoucích mimo les

žádost o povolení skácení dřevin rostoucích mimo les.doc
Typ souboru: DOC dokument, Velikost: 41,5 kB
Datum vložení: 18. 1. 2022 11:37